fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar


Drakiáda a report ze září

Drakiáda a report ze září

  • Radka Bedečová
  • 16.10.2018
Od Hanky:
 
Milí rodiče,
na úvod popisu toho, čím jsme se s dětmi zabývali v uplynulém měsíci, mi dovolte poděkovat všem za účast na drakiádě. Velmi kvitujeme, že jste si o víkendu udělali čas, přišli s úsměvem a dobrou náladou a navzdory nepřízni počasí (respektive až moc velké přízni, nebot´se nepohnul ani lísteček....) jste statečně běhali, povzbuzovali děti a líné draky a neztráceli nervy (snad :-)). Obzvlášť některé maminky a tatínci a děda Kocourek podali vskutku výkony hodných vrcholových sportovců, jsme rády, že jste se zapojili a věříme, že na další akci objednáme počasí, jaké bude potřeba. 
Nyní k měsíci září... Předem s potěšením konstatuji, že děti už jsou více méně zadaptované, a tak jsme mohli rovnýma nohama skočit do školkového režimu a programu.
Na začátku měsíce jsme se zabývali především seznamováním, pravidly ve školce a hlavně tím, jak se k sobě ve školce chováme. Tedy hezky, přátelsky, slušně, nemlátíme se, když něco chceme, poprosíme, když to dostaneme, poděkujeme. Také si připomínáme, že ve školce nemluvíme sprostě. Občas z některého z dětí vyleze takové slovo, že se i my dospělé červenáme... Proto si dovolíme Vás poprosit o pohlídání tohoto případně i doma, děkujeme.
Z dalších pravidel, co děláme ve školce, je například "autíčkové" pravidlo, tedy, že po sobě uklízíme hračky na své místo. Děti už zjistily, že čím dříve je uklizeno, tím dříve je svačina, čím dříve je uklizeno, tím dřív se jde ven a podobně. Pořád jsou tam tací, kteří zvolili taktiku při úklidu nenápadně zalézt do kouta, a vyčkat, až to ostatní zvládnou za ně, ale nutno říct, že když zrekognoskovali, že s Ráďou fakt vidíme i za roh, tak už makají jako mravenečci všichni :-).
V dalším týdnu jsme se věnovali lidskému tělu, jednak prostřednictvím kresby, stolních her, pohybových aktivit, povídáním... Zpívali jsme například "Hlava, ramena, kolena, palce" nebo "Moje tělo, tvoje tělo, není, co by neumělo"... S dětmi zpíváme docela hodně a musím říct, že jsou opravdu moc šikovní, hlavně kluci předškoláci by mohli jít hned koncertovat, ale i ostatním to jde skvěle. 
Také jsme začali chodit do tělocvičny. Tam si děti nejvíce oblíbily hru "Židličkovanou", kterou s nimi pravidelně hraje Ráďa. Děti se rychle učí, jak se v tělocvičně chovat, aby nikdo nepřišel k úrazu a aby si všichni s chutí zacvičili. Využíváme všechna nářadí, náčiní, které máme k dispozici, děláme postupný nácvik na míčové hry. Děti i nás to moc baví, jsme rádi za možnosti a prostory, které nám školka nabízí. 
Se staršími dětmi začínáme ráno a v rámci odpoledne dělat předškolní přípravu. Budeme se postupně zaměřovat na jemnou i hrubou motoriku, grafomotoriku, sluchové, zrakové vnímání, aktivity na vnímání prostoru, logiku i předmatematické představy. To vše pomocí například stolních her, pracovních listů nebo třeba mimoděk při pobytu venku. Během října a listopadu bychom rády udělaly individuální schůzky s rodiči, kteří budou mít zájem se sejít a popovídat o tom, v čem jsou Vaše děti šikovné a v čem je můžeme společně podpořit.
Na závěr Vám chci (jistě budu mluvit i za Ráďu) poděkovat za to, že s námi spolupracujete, že se na nás usmíváte a že jste snad ve většině případů přijali změny, které s námi přišly. Rády bychom školku takovou, kam se děti budou těšit, kde budou mít bezpečné prostředí, cítit se dobře a kde se spory budou řešit rozumem a ne pěstmi (a to už se hodně daří zlepšovat).
PS: Děkujeme Vám, že si necháváte nemocné děti doma, aby se nachlazení, rýmy a kašle nešířily dál. 
Přeji krásný říjen
Hanka